Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulanmaktadır.

Tüm ürünler “Sipariş Üzerine, Kişilerin Seçim veya İstekleri Doğrultusunda” üretilmektedir. Bu nedenle sipariş vermeden önce siparişinizi mutlaka kontrol ediniz. Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkı kullanamaz. İade edilemez.

Müşterilerimiz satın almış ve teslim almış oldukları siparişlerindeki ürünleri, orjinal ambalajında, ambalajı açılmamış, tahrip edilmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış halde, teslim tarihinden itibaren on dört günlük süre içerisinde, teslim alınan şekli ile iade edebilir. İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte kabul edilir. Aksi halde iade edilmek istenen ürün pipapers.com tarafından iade alınmayacak ve müşterilerimize ürünün para olarak tutarı da iade edilmeyecektir. 

Orijinal kutusu ya da ambalajı ezilmiş, yırtılmış, bozulmuş, zarar görmüş, kirlenmiş, koli bandı yapıştırılmış, kargo etiketi veya kargo bandı yapıştırılmış, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş durumda olan ürünler pipapers.com tarafından kesinlikle geri kabul edilmez, ilgili ücreti geri ödenmez. 

Müşterilerimizin iade ettikleri ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra öncelikli olarak iade bölümümüz tarafından incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine veya tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Eğer iadeye ilişkin tüm şartlar yukarıda açıklanan tüm hükümlere uyuyorsa iade işlemi başlatılır ve ilgili ücret müşterimize önceden belirtilen şekilde geri ödenir. Bu işlemin süresi en geç on gündür. Bankadan veya üçüncü şahıslardan kaynaklanan durumlardan ötürü ilgili sürenin gecikmesi durumunda pipapers.com bu gecikmeden sorumlu tutulamaz.

Hizmet Şartları Sözleşmesi ve Kullanıcı Hakları metninden doğan her türlü ikili anlaşmazlıklarda Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri yetkilidir.

Kişiye özel ürünlerde iade veya değişim mevcut değildir.